Twój najlepszy wybór

od 70 lat z Wami

Wkład OWENT-u w budowę Stadionu Narodowego

22.02.2014

OWENT też ma swój wkład w budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Poprawną cyrkulację powietrza na zapleczu technicznym obiektu, zapewnią wentylatory wyprodukowane w Olkuskiej Fabryce Wentylatorów „OWENT” sp. z o. o.

Projektanci zaplecza technicznego sportowego obiektu z lubelskiej firmy projektowej początkowo zakładali, że stację transformatorową Stadionu Narodowego chłodzić będą wentylatory niemieckie. – Nasze skuteczne działania spowodowały, że zmieniono założenia projektowe i wykorzystano wentylatory promieniowe typoszeregu WWOax – mówi kierownik marketingu „Owentu” Jacek Aleksiejew.
Olkuskie produkty charakteryzują się wysoką sprawnością, a co za tym idzie, niskim zużyciem energii elektrycznej i małym ciśnieniem akustycznym. -Do tego są tańsze niż niemieckie, no i przede wszystkim nasze, polskie. Skoro to Stadion Narodowy, to jak najwięcej elementów jego budowy powinno być rodzimej produkcji – dodaje Jacek Aleksiejew.
Olkuska fabryka produkuje wentylatory, które są wykorzystywane w wielu dużych polskich przedsiębiorstwach, jak np. elektrownie, elektrociepłownie, cementownie, huty czy duże zakłady chemiczne.

stadion narodowy