Wentylatory przeciwwybuchowe ATEX (EX)

W przygotowanym przez nas asortymencie znajdują się nie tylko rozwiązania standardowe, ale również specjalistyczne – czego najlepszym przykładem są nowoczesne wentylatory przeciwwybuchowe. Doskonale przemyślana konstrukcja umożliwia ich wykorzystanie w miejscach przeznaczonych do strefy EX – zarówno tą powodowaną występowaniem pyłów, jak i różnego rodzaju gazów takich jak m.in. metan. Prezentowane w naszej ofercie wentylatory ATEX spełniają wszystkie narzucone przez obowiązujące prawo, normy oraz aktualną dyrektywę ATEX 2014/34/UE co jesteśmy w stanie potwierdzić stosownymi certyfikatami. Strefy zagrożenia wybuchem EX:
– dla gazów/cieczy strefa EX 0, 1, 2
– dla pyłów, strefa EX 20, 21, 22

Odpowiednie dla klasy temperaturowej:

Klasa temperaturowa Maksymalna temp.
Powierzchni [°C]
T1

450

T2

300

T3

200

T4

135

T5

100

T6

85

ZNAKOWANIE EX

Wentylatory produkcji OWENT są znakowane na tabliczkach znamionowych według poniższego schematu.
ZNAKOWANIE EX

Oznaczenieex-oznaczenie

Jest to specjalne oznaczenie zabezpieczenia przeciwwybuchowego, stosowane dla urządzeń i systemów ochronnych oraz ich części i podzespołów.

Grupa urządzeń

Grupa Przeznaczenie urządzenia

I

Zakłady górnicze

II

Zakłady inne niż górnicze

Co jednak najważniejsze – w wariancie przeciwwybuchowym możemy zrealizować dla Państwa wentylatory osiowe, dachowe oraz promieniowe. Typowe wyposażenie wentylatorów promieniowych w wykonaniu przeciwwybuchowym.- kompensatory oraz kierownice regulacyjne.

Wentylatory przeciwwybuchowe – zastosowanie

Każdy nasz wentylator przeciwwybuchowy ATEX ze 100% bezpieczeństwem może być wykorzystywany w instalacjach zakładów chemicznych i petrochemicznych, w transporcie pneumatycznym, a także wszędzie tam, gdzie przetłaczane gazy, czy też mieszaniny powietrza z gazami, mają właściwości wybuchowe. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że urządzenia te mają pracować w bardzo niebezpiecznych warunkach, a ich konstrukcja i produkcja pod szczególnym nadzorem mają zapewnić najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa dla miejsca, w którym mają pracować. Dlatego też w razie wątpliwości, jaki wentylator przeciwwybuchowy wybrać, zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami handlowymi. Zbiorą oni od Państwa najważniejsze z technicznego punktu widzenia informacje i na ich podstawie stworzą szczegółową ofertę, która pozwoli dokładnie oszacować konieczne do poniesienia koszty. Jesteśmy pewni, że przygotowana oferta spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców!