Wentylatory transportowe

Niektóre z wentylatorów promieniowych wykorzystywanych w systemach przepływu powietrza mogą także służyć do przenoszenia materiałów sypkich. Jest tak w przypadku wentylatorów transportowych znajdujących się w naszej ofercie. Są to modele, w których zastosowaliśmy odpowiednio skonstruowany wirnik. Ma on mocną tarczę nośną i łopatki – komponenty te przygotowane mogą być zarówno z wytrzymałej stali węglowej, jak i trudnościeralnej. Ma to znaczenie w kontekście przenoszenia np. trocin mogących przy długotrwałym użytkowaniu negatywnie wpłynąć na trwałość elementów wentylatora transportowego, Warto zwrócić uwagę na możliwości w zakresie konfiguracji tego typu urządzeń. Jako ich producent jesteśmy w stanie zaproponować dodatkowe wykonania – np. przeciwwybuchowe, zgodne z dyrektywą ATEX.

WTOP – wentylator transportowy

WTOP – wentylator transportowy .
Szerokie zastosowanie znajdują w przemyśle drzewnym, rolnym i włókienniczym. Zakres parametrów: wydajność 0,1 ÷ 4,5 m3/s, spiętrzenie 200 ÷ 4 500 Pa. Często produkowane jako wentylatory EX przeznaczone do pracy w strefie zagrożonej wybuchem wg. dyrektywy ATEX.

Zastosowanie:
– wentylator do trocin
– wentylator transportowy do ścinków materiałów
– wentylator transportowy do płodów rolnych

Możliwe wykonania:
– wentylatory przemysłowe w wykonaniu standardowym, z stali węglowej S235
– wentylatory przemysłowe w wykonaniu z stali węglowej S235, wirnik wentylatora wyposażony w łopatki z nakładkami z HARDOX
wentylatory przeciwwybuchowe do stref zagrożonych wybuchem EX (0, 1, 2, 20, 21, 22)

Gdzie można zastosować wentylator transportowy?

Opisywany wentylator transportowy doskonale nadaje się do obiektów wykorzystywanych w branży przetwórstwa drewna lub chemicznej. Połączenie stali węglowej i trudnościeralnej sprawia, że sprzęt działa zgodnie z deklarowanymi parametrami nawet po wielu latach jego użytkowania w trudnych warunkach. Dotyczy to również zakładów przetwórstwa drewna, gdzie szczególnie dobrze sprawdzają się wentylatory transportowe. Łączy się je najczęściej ze specjalnymi odpylaczami. Wirnik (jego konstrukcja) gwarantuje wysoką efektywność i brak konieczności częstego usuwania z jego powierzchni np. osiadającego transportowanego materiału. W razie wątpliwości przy zakupie zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni doradcy wskażą najważniejsze zalety każdego z oferowanych urządzeń i wyjaśnią charakterystykę ich działania. Dodatkowo zapewniamy możliwość skonfigurowania takiego sprzętu z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań klienta. Zapraszamy do zakupów w naszej firmie!

 

  Naciśnij, żeby zobaczyć nasze referencje:

logo-certech-i-UE